Уки Сачедина е индийско-американски диригент, който живее и твори в Берлин и Лос Анджелис. Като гост-диригент е имал привилегията да работи с оркестри в цяла Европа и Съединените щати. Укки е бил асистент-диригент на Камерния оркестър на Лос Анджелис и на Хайме Мартин. В момента е под наставничеството на Максим Ешкенази, Йорма Панула и Маркус Щенц. Обучавал се е и при Пааво Ярви.
Като гост-диригент е работил с оркестри на Държавна опера-Русе, Държавна опера-Бургас, Симфониета Враца, Пазарджишка симфония, South Coast Symphony, Симфониета Видин и други. Дирижирал е също Симфоничния оркестър в Карлови Вари, Симфоничния оркестър на Южна Дания, Симфоничния оркестър на Санта Моника и Академичния оркестър на Ярви. Сред значимите събития от последните сезони е турне в България през сезон 2022–2023, в рамките на което дирижира целия симфоничен цикъл на Брамс.
Като асистент-диригент на Камерния оркестър на Лос Анджелис, Укки участва в концерта за закриване на сезона през май 2023 г. с участието на Ануша Шанкар, ситар (ситар – традиционен индийски струнен инструмент) . Бил е и асистент-диригент на Симфоничния оркестър на Санта Моника и Камерния оркестър Vicente.
Укки е участвал в множество международни фестивали, сред които Музикалният фестивал в Пярну, където е учил при Пааво Ярви, Нееме Ярви, Кристиян Ярви и Леонид Грин; както и Лятната академия във Фискарс, където се е обучавал с Еса-Пека Салонен, Юка-Пека Сарасте, Далия Стасевска и Джеймс Гафигън. Избран е лично от маестро Панула да участва в неговите майсторски класове, включително Северната майсторска академия със Симфоничния оркестър на Южна Дания и класовете в Турку с Турку Филхармония.
В момента Укки учи във Висшето училище за музика „Ханс Айслер“ в Берлин. Преди това завършва дирижиране в училище „Колбърн“ при Максим Ешкенази. Там дебютира като диригент на 16-годишна възраст с изпълнение на „Appalachian Spring“ от Арън Копланд с камерен оркестър, който сам основава. През 2022 и 2023 г. печели два пъти наградата на фондация McBeth „Млади звезди на бъдещето“ от South Coast Symphony.
Укки е бил гост в програмите на Българското национално радио и телевизия. Представян е в предаването на NPR „From the Top“, както и в „Young Artist Showcase“ по WXQR в Ню Йорк и в изданието New York Concert Review.
Дара Карагьозова е родена през 2006 г. Тя взима първия си урок по цигулка на 6-годишна възраст и оттогава неизменно следва своя музикален път, водена от вдъхновяващия цигулков педагог Благородна Танева, в чийто клас се обучава в Националното музикално училище „Любомир Пипков“, София, където и завършва своето обучение през 2025г.
В продължение на 12 години Дара активно участва в музикалния живот на училището и извън него, представяйки се с успех на редица национални и международни конкурси. Сред по-значимите ѝ отличия се нареждат награди от: Maria Herrero International Competition (Гранада, Испания, 2024), XXXII Международен конкурс „Музиката и земята“ (2024), Национален конкурс „Път към славата“ (2020, 2023), Viva Violin (2023), International Youth Music Competition (Атланта, САЩ, 2022, online), Astana Grand Festival (Казахстан, 2022), Future Stars Italy (2021), както и конкурсите в Ниш, Трявна и др.
Наред със соловите ѝ изяви, Дара проявява активен интерес и към работата в майсторски класове. През годините тя има възможност да се срещне, работи и черпи опит от международно признати цигулари и педагози като проф. Светлин Русев, проф. Мидори Гото, Борис Гарлицки, Дора Шварцберг, Мони Симеонов, Сергей Малов, Антон Сороков, Зорница Иларионова, Димитър Буров и др.
Тя вярва, че всяка сценична поява е възможност за истинско, искрено общуване с публиката чрез музика. Тя се стреми всяко свое изпълнение да превърне в дълбоко емоционално преживяване – както за себе си, така и за слушателите. През годините Дара се е изявявала както като солист, така и като активен участник в камерни състави. Репертоарът ѝ включва произведения от барока до съвременната музика.
Изнасяла е концерти из страната, като се стреми непрекъснато да развива своя музикален глас, технически и артистично, с амбицията да следва професионален път в музиката и да се утвърди като артист с характер и собствено звучене.
Я. Сибелиус – Симфония №1
Н. Римски-Корсаков – Фантазия “Златното петле”
К. Дебюси – “Следобедът на един фавн”
А. Вивалди – “Четирите годишни времена” – “Лято”